Život s gelovými nehty

JAK "ŽÍT" S GELOVÝMI NEHTY ? 

V žádném případě si nesmíte myslet, že umělým zpevněním nebo prodloužením přírodních nehtů Vaše problémy s nimi končí! 

Prvních pár hodin po modeláži, někdy i celý den, můžete mít pocit, že jsou vaše nehty těžší. Při Vaší první návštěvě nehtového studia doporučujeme tzv. „přirozenou délku nehtů“ - odpovídá přibližně 3-4 mm délky volného okraje - špičky nehtů. Zaručuje delší trvanlivost a spokojenost se službou, za kterou zaplatíte.

Materiál, který se nanáší na vlastní nehet je vysoce kvalitní, neagresivní umělá hmota. V žádném případě se žádná její složka neuvolňuje do lidského organismu, je šetrná vůči nehtům. Předpokládám, že i Vy víte, že umělá hmota se dá neopatrným zacházením poškodit. V našem případě - zlomit.

Proto dávejte především pozor: 

  • při velkém úklidu použijte gumové rukavice s bavlněnou vložkou, např. na mytí okenních rámů
  • při razantním ždímání hadru na podlahu, nebo prádla
  • na intenzivní tlak na některé nehty - opět při úklidu
  • naučte se brát veškeré věci plochou prstů (bříšky) - ne špičkami nehtů
  • při otevírání a zavírání šuplíků, skříní a dveří - využijte klouby prstů
  • při použití kalkulačky - pomáhejte si tužkou, nebo klouby prstů
  • při vyndavání předmětů z kapes úzkých sukní a kalhot 
  • na mráz v zimním období - noste dostatečně teplé rukavice, bez rukavic hmota namrzá a stává se tak křehčí! 
  • POZOR - v sauně mohou nehty pálit, rychle se zahřejí na teplotu v místnosti

Nezapomeňte, že nehty neustále rostou. Proto se včas objednejte na doplnění - po době, kterou Vám doporučí Vaše manikérka. 

Všechna tato upozornění = trvanlivost Vámi zaplacené služby.


POTÍŽE S GELOVÝMI NEHTY
 

Důležitou roli hraje především kvalita přírodních nehtů , na které se modeláž provádí. Pokud jsou nehty opravdu příliš slabé, měkké a lámavé, případně okousané, je lepší volit spíše kratší délku.  

Pro zvolení správné délky je třeba vzít v úvahu, jakou práci vykonáváte, jakým se věnujete koníčkům, hlavně sportům. Pokud je na nehty kladena větší mechanická zátěž, je vhodnější doplňovat nehty v kratším časovém intervalu (asi po třech týdnech).

Zbytečné potíže si můžete způsobit sama, a to nešetrným mechanickým zásahem do modeláže. Veškeré úpravy (pilování, zkracování) by měla provádět pouze manikérka. Jinak si můžete způsobit tzv. odchlipy, odštíplé konce, atd.

Pokud trpíte nadměrnou potivostí rukou, může to mít také vliv na přilnavost materiálu. A to proto, že nehty bývají více mastné, a pak snadno vznikne u nehtových lůžek odchlip. Problém je možné eliminovat častějším doplňováním, zcela odstranit jde tento problém zřídka.

Problémy s přilnavostí materiálu mohou vyvolat některé nemoci, hormonální poruchy, těhotenství, užívání léků - zejména antibiotik, a také častý kontakt s vodou - kadeřnice, číšnice, atd.

Pokud máte často prasklý nebo ulomený jeden či dva nehty (zpravidla tytéž), pak problém není v materiálu, či na straně manikérky. Většinou jde o časté namáhání konkrétních nehtů při určité činnosti. Je nemožné, aby nehet jen tak sám od sebe upadl. Většinou dojde k prvotnímu poškození při prudkém nárazu, kdy se Vám zdá být nehet v pořádku. Materiál je již ale mikroskopicky narušen, i když to není vidět. A pak se Vám o pár dní později ulomí, či praskne v momentě, kdy sáhnete do kabelky. A Vás již ani nenapadne, že tento nehet utrpěl před pár dny mechanický šok- např. při zavírání dveří auta.